استدلال‌ورزی نقادانه

در چه حالی؟
ثبت‌نام نشده
هزینه
870 هزار تومان
بزن بریم!
دوره
قوانین ثبت‌نام

سطح دوره

تلاش لازم

6 ساعت در هفته

ویدئوی آموزشی

طول دوره

8 هفته

هزینه

870 هزار تومان

کلاس آن-لاین

نوع دوره

کلاس وارونه

گواهی

پشتیبانی

توضیح کوتاه دوره:

«استدلال‌ورزی نقادانه» یکی از دوره­‌های «آموزش عمومی» و «آموزش دانشگاهی» موسسه آموزشی تیزفکری است. این دوره با هدف ارتقاء مهارت تفکر نقادانه در سطح میانی طراحی و تدوین شده است. هدف این دوره ارائه آموزش مهارت فهم و سنجش استدلال­‌ها و توانایی پیکربندی یک یادداشت یا مقاله انتقادی به روش دانشگاهی است.

 این دوره مهمترین چارچوبۀ لازم برای نگارش و پیکربندی یک یادداشت یا مقاله استدلالی (Argumentative) را در اختیار فراگیران قرار می‌دهد. همچنین بر ارتقاء فرد در مهارت مطالعه متمرکز و نگارش دانشگاهی (روشن؛ صریح و مستدل­‌نویسی) تاثیر چشم­گیری دارد.

مواد آموزشی این دوره در سه شکل «ویدئوهای آموزشی»، آموزش مستقیم و مطالعه متن درسی ارائه می­‌شود. استفاده از روش‌های تدریس فعال و مشارکتی، انجام فعالیت­‌های گروهی، بحث کلاسی و مهمتر از همه، حل تمرین­­‌های متنوع در کارگاه و منزل از روش‌­های اصلی این دوره است. روش برگزاری این دوره به صورت کلاس وارونه (flipped classroom) است؛ مشاهده ویدئوهای آموزشی در خانه و تمرین و کلاس آن لاین هفتگی.

مخاطب این دوره عموم علاقمندان با رده سنی جوانان و بزرگسالان هستند. مخاطب­ خاص این دوره دانشجویان در کلیه رشته­‌ها، طلاب، اعضای هیات علمی، نویسندگان، منتقدان، روزنامه­‌نگاران، تحلیلگران اجتماعی و اقتصادی، مربیان تفکر، مربیان فلسفه برای کودکان، مربیان مهارت­‌های زندگی و غیره هستند. دوره جوانان و بزرگسالان هستند. مخاطب این دوره می‌­تواند یک دانشجو، استاد دانشگاه، مدیر کارخانه، خبرنگار، پزشک، مجری برنامه­‌های تلوزیونی، مربی کودک و هر فردی باشد که به ارتقاء کیفیت زندگی با تامل و خوداندیشی بیشتر علاقمند است. این دوره هیچ پیش‌نیازی جز علاقه به بازاندیشی درباره اندیشیدن ندارد.