کودک مشکل‌گشا

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
480000 تومان

شروع دوره

هفته اول تیرماه

طول دوره

8جلسه در 8 هفته

مخاطب دوره

9 سال

تماس با ما

03136631001

ظرفیت دوره

12 نفر

نوع دوره

مجازی

برای شرکت در این دوره بر روی کلمه ثبت نام کلیک کنید

قالب آموزشیزمان شروع دورهتسهیلگر دورهروزهای برگزاریهزینه (تومان)ثبت و خرید
دوره مجازیاعلام خواهد شدنازنین افشاریان————زمان ثبت‌نام تمام شده است.

توضیح کوتاه دوره:

این دوره برای همه بروبچه‌های مشکل‌گشاست. آن‌ها با مشکل‌های متنوعی روبه‌رو می‌شوند که بیشتر مردم در برابر آن‌ها تسلیم می‌شوند یا از حل مشکل به کلی ناامید می‌شوند و انجام آن را به فرد دیگری می‌سپرند.

شاید فکر کنی بچه‌های مشکل‌گشا توانایی خاصی دارند یا خیلی خوش‌شانس هستند،  اما واقعیت این است که آن‌ها هم افرادی مثل همۀ ما هستند، با این تفاوت، که یاد گرفته‌اند چگونه فکر کنند، تصمیم بگیرند و طبق تصمیم خود عمل کنند. آن‌ها خلاقانه زندگی می‌کنند و می‌توانند در این راه، از برخی روش‌‌های مفید مشکل‌گشایی استفاده می کنند.

ما در این دوره می‌خواهیم کار مان را با فعالیت‌هایی شروع کنیم که به تو کمک می کند متوجه شوی تو و دیگران در موقعیت‌ها چه احساسی دارید. با درک این نکات، در آینده می‌توانی به انواع راه حل‌ها فکر کنی، بهترین راه حل را انتخاب کنی و مشکلاتت را خودت حل کنی. بعضی فعالیت های حل مشکل به صورت بازی، بعضی به صورت تمرین و نمایش گروهی‌اند و همگی به منظور کمک برای یادگیری مهارت‌های حل مسئله هستند.

مشکل را به فرصت تبدیل کن!

شاید از خودت بپرسی برو بچه‌های مشکل‌گشا چه ویژگی‌هایی دارند و چه چیزهایی بلد هستند؟

کودک مشکل‌گشا می‌تواند مشکلاتش را حل کند. مشکل‌گشایی استعدادی نیست که عده‌ای آن را داشته باشند و بقیه نداشته باشند. مشکل‌گشایی یک روش فکر کردن است که باید آن را  یاد بگیری و به  آن عادت کنی. در این مسیر  متوجه می‌شوی که مشکلات فرصت‌هایی هستند برای این‌که با توانایی‌های خودت برای حل مشکل آشنا شوی و  از پس آن‌ها بَر بیایی و احساس خوبی داشته باشی.

معرفی مربیان:

نازنین افشاریان
من نازنین افشاریان هستم. در دوران نوجوانی، عاشق حل کردن معادلات پیچیدۀ ریاضی، هندسه، فیزیک و … بودم  و بر خلاف تصور خانواده‌ام رشته علوم انسانی را انتخاب کردم. مقاطع کارشناسی و ارشدم را در دانشگاه رشته «علوم تربیتی» گذراندم. این رشته من را با برنامه‌های آموزشی جدید آشنا کرد و خیلی از باورهایم را تغییر داد. اما بیشتر از هر موضوع دیگری  «شیوه تفکر انسان»، برایم جالب بود؛ موضوعی که در  مدرسه هیچ‌کس به آن توجه خاصی نداشت. در طول تحصیلاتم همیشه به دنبال پیداکردن راهی برای آموزش تفکر به کودکان بودم. پس در مسیر  آشنایی با روش‌های آموزشی و آموختن آن حرکت کردم و این موضوع یکی از دغدغه‌های مهم زندگی‌ام شد. حالا نه تنها سعی در آموختن تفکر به کودکانم دارم، بلکه در کنار آن‌ها هم می آموزم و با نحوه تفکر خودم بیشتر آشنا می‌شوم. حالا هم به عنوان تسهیگر برنامه‌های آموزشی «فلسفه برای کودکان»  و «مهارت تصمیم‌گیری و حل مسئله» در خدمت فرزندان ایران زمین هستم.

مریم علیخانی
مریم علیخانی هستم و در مقطع کارشناسی و ارشد روان‌شناسی خوانده‌ام. من مشتاق تجربه همراهی با کودکان هستم. دوست دارم همه کودکان بتوانند خودشان و دنیای اطرافشان را کشف کنند، لذت یادگیری مهارت‌ها را بچشند و در کاربرد آن‌ها توانا باشند. خوشحالم که با چندین سال آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان، این تجربه را داشته‌ام و در این دوره هم تسهیلگر برنامه آموزشی «مهارت تصمیم‌گیری و حل‌مسئله» هستم تا با همراهی کودکان به حس شگفت‌انگیز «من می‌تونم مشکلم رو حل کنم!» برسیم!