پرسشگری نقادانه

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
5800000
دوره
قوانین ثبت‌نام

سطح دوره

مقدماتی

تلاش لازم

6 ساعت در هفته

ویدئوی آموزشی

ویدئوی آموزشی موشن-گرافیک

طول دوره

7 هفته

هزینه

580 هزار تومان

کلاس آن-لاین

4 ساعت در هفته

نوع دوره

کلاس وارونه

گواهی

از موسسه تیزفکری

پشتیبانی

بررسی تمرین‌ها در گروه حل‌تمرین؛ پاسخ‌گویی به سوالات در طول دوره

توضیح کوتاه دوره:

«پرسشگری نقادانه» نخستین دوره از مجموعۀ دوره‌­های «آموزش تفکر نقادانه» موسسه تیزفکری است. هدف این دوره ارائه نخستین چارچوبۀ بنیادینِ ممتاز در زمینه ارتقاء مهارت تفکر نقادانه در بستر زندگی روزمره است.

«پرسشگری نقادانه» اولین گام در حوزه «سنجشگرانه‌­اندیشی» است. سنجشگرانه‌­اندیشی یک حوزه میان-رشته‌­ای است که دربردارندۀ شماری آمادگی­‌ها، دانش‌­ها و مهارت­‌هاست.  که فرد را در بررسی ریزبینانۀ باورها، گفته­‌ها و شنیده‌­ها، شکل­‌دهی به قضاوت­‌ها و تصمیم­‌ها و حل ریشه‌­ای مسائل آماده­ و ورزیده می­‌کند. مهارت در سنجشگرانه‌­اندیشی به پویایی شخصیت فرد کمک می‌­کند و اثر خود را در همۀ فعالیت­‌ها، فعالیت­‌هایی از قبیل: مدیریت افکار، تصمیم‌گیری، نگارش، مطالعه متمرکز، پژوهشگری، گفت­‌وگو، مناظره و مذاکره، مدیریت، سخنوری، تدریس اکتشافی، ارتباط موثر و حلِ خلاق مسائل نشان می‌­دهد.

برای تضمین این هدف، رویکرد آموزشی این دوره تدریس تعاملی، انجام فعالیت­‌های گروهی، بحث کلاسی و مهم‌تر از همه، حل تمرین­­‌های متنوع -در کلاس و منزل- است. تمرین‌ها و «کاربرگ­‌های اندیشیدن» ابزارهای آموزشی این دوره هستند.

مخاطب این دوره جوانان و بزرگسالان هستند. مخاطب این دوره می‌­تواند یک دانشجو، استاد دانشگاه، مدیر کارخانه، خبرنگار، پزشک، مجری برنامه­‌های تلوزیونی، مربی کودک و هر فردی باشد که به ارتقاء کیفیت زندگی با تامل و خوداندیشی بیشتر علاقمند است. این دوره هیچ پیش‌نیازی جز علاقه به بازاندیشی درباره اندیشیدن ندارد.