وبینار خواب زمستانی خلاقیت

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
رايگان

برای تهیۀ بستۀ آموزشی بر روی کلمۀ خرید کلیک کنید.

قالب آموزشیزمان ارائهساعات آموزشیهزینه ثبت‌نام و خرید
وبینار 10 فروردین 14022 ساعترایگاناینجا

اشاره :

در این سخنرانی ابتدا به توضیح موانع خلاقیت می‌پردازیم و با مثال‌هایی این موانع را شفاف می‌کنیم. سپس توضیح می‌دهیم که هر مانع با چه روشی قابل رفع است. درگام دوم، الگویی چهار-مرحله‌ای از تفکر خلاق معرفی می‌کنیم. در بخش سوم، نکاتی را درباره برنامه زندگی افراد خلاق، سبک‌های فکری خلاق و محیط‌های مولّد خلاقیت بیان می‌کنیم. در بخش چهارم، به گفت‌وگو و پرسش‌وپاسخ می‌پردازیم.

 در مجموع انتظار داریم این سخنرانی آموزشی به شما کمک به ارزیابی کلی ای از موانع خلاقیت به منظور افزایش بهره‌وری و غلبه بر موانع برسید. امیدواریم عرضه رایگان این محصول، در این روزهای پر مسئله و نیازمند خلاقیت بیشتر، راهگشای شما باشد.

چنان‌چه نیازمند دقت نظری و تمرین­‌های عملی بیشتر در زمینه پرورش مهارت تفکر خلاق هستید شرکت در دوره «حل خلاق مسئله» در موسسه تیزفکری را بررسی نمایید. تیزفکری در معرفی بهترین دوره‌ها و محصولات آموزشی همراه شماست.

*بخش اول: موانع خلاقیت و راه رفع آن‌ها
*بخش دوم: فرایند چهار مرحله‌ای تفکر خلاق
*بخش سوم: برنامه زندگی آدم‌های خلاق
*بخش چهارم: پرسش و پاسخ

سال‌ها پیش، مطالعه کتاب «سلسله درس‌های تفکر» نخستین تجربه مطالعه من در زمینه خلاقیت بود. شبی تا صبح بر بالش خزیدم و حسابی کیف کردم. تکانی به من داد؛ یعنی می‌توان تا این حد متفاوت فکر کرد؟! اما در مسیر مطالعه و برگزاری دوره‌های متنوع به این نتیجه رسیدم که خلاقیت در ایران تقریبا یک مفهوم تحریف‌شده است. گاهی -یا شاید غالبا- خلاقیت را یک اتفاق، یک شانس، یک اتاقِ فکر با رفقا(!) بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های مساله، اسناد بالا دستی، یا حتی اندک مطالعه‌ای درباره موضوع تصور می‌کنیم. به نظر من، ذهنِ قانون‌گریزِ ایرانی ما نیز به کمک این تصور از خلاقیت می‌آید و در نتیجه همگی به دنبال راه‌حل‌های زود-تند-سریع برای حل مساله هستیم و این‌بار به نام «خلاقیت»، حل ریشه‌ای مسائل را به تاخیر می‌اندازیم! این بود که فکر کردم دست‌کم لازم است آموزش مهارت تفکر خلاق در همراهی با آموزش مهارت تفکر نقادانه باشد. این رمز این نکته است که «حل خلاق مساله» چهارمین دوره از دوره‌های سالانه ارتقاء مهارت‌های تفکر در موسسه تیزفکری است.

محتوای دوره

بازکردن همه
محتوای درس
0% تکمیل‌شده 0/1 مرحله
محتوای درس
0% تکمیل‌شده 0/1 مرحله
محتوای درس
0% تکمیل‌شده 0/4 مرحله