پرورش نوجوان مشکل‌گشا

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
290 هزار تومان

نوع دوره

off-line (بسته آموزشی)

مدت دسترسی

یک سال

طول دوره

60 دقیقه ویدئو آموزشی

مخاطبین مستقیم دوره

نوجوانان (10 تا 16 سال)

گواهی پایان‌دوره

دارد

مخاطبین غیر مستقیم دوره

مربیان، معلمان و والدین

  • موضوع چیه؟

درسگفتار «نوجوان مُشکل­‌گشا» روایتی از داستان نوجوانی در گیرودار  تصمیم‌گیری و حل مسئله است. مربی، این روایت را، با  ترفندها و جعبه‌ ابزار مهارت تصمیم گیری پیوند می‌زند و از موقعیت‌ها فرصتی برای آموزش مهارت­‌های تصمیم‌گیری و حل مسئله می‌سازد. این درسگفتار بر اساس جدیدترین منابع آموزشی در زمینه آموزش مهارت تصمیم‌گیری به نوجوان توسط دکتر حامد صفایی‌پور و با حمایت اداره خلاقیت و نوآوری شهرداری اصفهان در سال 1400 ه.ش تهیه شده است. عناوین این درسگفتار، که در ادامه آمده است، به خوبی ماهیت داستانی، مسئله-محور و خلاق این دوره را به تصویر می‌کشد.

  • مخاطب کیه؟
  • مربیان مهارت‌­های زندگی و «تفکر و پژوهش» به منظور مهارت بیشتر در زمینه آموزش مهارت­های تصمیم گیری و حل مسئله
  • کلیه معلمان و مربیان به منظور استفاده از روش­های اکتشافی و حل مسئله در فرایند تدریس
  • برنامه‌سازان تلویزیونی به منظور توجه به ساختارهایی که فرد را در موقعیت اندیشیدن قرار می‌دهند.
  • مربیان و تسهیلگران ایده‌کاپ‌های دانش آموزشی به منظور دقت در اهداف هر مرحله فرایند تصمیم‌گیری
  • پدر و مادرها  به منظور تبدیل موقعیت‌های چالشی زندگی به فرصت‌های پرورش حل مسئله و اندیشیدن در زندگی
  • و بلاخره به صورت مستقیم، خودِ نوجوانان؛  11 تا 16 سال، به خصوص آن‌ها که دوست دارند درست فکر کردن در مسیر حل مسئله  را بیاموزند و بر روی ایده‌ها و افکار اولیه خود پیاده کنند. آنان که قدر دوران تکرار نشدنی نوجوانی را در افزایش ظرفیت‌های اندیشیدن می‌دانند.

بعد از تماشای این درسگفتار چه کنیم؟

انتشار این درسگفتار نقطه آغازی بر هدف تربیت مربیان و تسهیلگران ماهر در زمینه پرورش مهارت‌­های فکری دانش‌آموزان است. تیزفکری امید دارد که در مرحله دوم، دوره‌های تخصصی با هدف طرح درس‌نویسی و اجرای دوره‌ کودک و نوجوان مشکل‌گشا را برگزار نماید. در این دوره مباحث مطرح در این درسگفتار در عمق و دقت بیشتری مورد بحث قرار گرفته و مربیان آماده طرح درس نویسی و برگزاری دوره می‌شوند.
اگر مایلید هم‌اکنون نیز مهارت خود را در جایگاه یک مربی، پدر و والد در زمینه مهارت تصمیم‌گیری و حل مسئله تقویت کنید، دوره تصمیم‌گیری نقادانه تیزفکری را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این دوره نیز شامل یک درسگفتار کامل ویدئویی است که در دو قالب بسته آموزشی و دوره سالانه ارائه برگزار می‌شود.

برای دریافت گواهی چه کنیم؟

به قلم زیبای خود گزارشی از محتوای دوره در 800 تا 1200 کلمه برای ما ارسال کنید. این گزارش می‌تواند دربردارندۀ اصلیترین دریافت‌ها و برداشت‌های شما از این درسگفتار باشد. همچنین تلاش کنید تا روند مفهومی و موضوعی دوره را به زبان خود توصیف کنید. شما همچنین، می‌توانید پیشنهادهایی برای توسعه این درسگفتار در میان نوجوان را به گزارش خود ضمیمه کنید که می‌تواند زمینه‌ساز همکاری و همراهی بیشتر ما و شما باشد.

اگر …

اگر با دیدن و شنیدن این درسگفتار به موضوع «پرورش مهارت تصمیم‌گیری» علاقمند شدید، می‌توانید دوره «تصمیم‌گیری نقادانه» بزرگسالان را بگذرانید؛ دوره‌ای که از سال 1401 در دو قالب «بسته آموزشی» و «دوره سالانه آموزشی» در تیزفکری ارائه می‌شود. با این کار شما فرد مستعدی برای شرکت در دورۀ «تربیت مربی کودک و نوجوان مُشکل‌گشا» خواهید بود.  

درسگفتارها:

محتوای دوره

بازکردن همه